Anadolu Üniversitesinde Kariyer Koç’luğu

Anadolu Üniversitesinde Karıyer Koç’luğu programında gençlerimizin değerleri ile hedeflerine dokunmaya çalıştık.  House of Human ve Tugim’in koordinasyonunda yapılan etkinliğe final haftası olmasına rağmen katılım oldukça iyiydi. Biz Koç olarak paylaştık inanıyorum ki dokunabildiğimiz gençlerimiz faydasını göreceklerdir. 

Değerli Koç Nigar Erden Cinas Hanım ile Eskişehir Anadolu Üniversitesinde önce bir panel’e katıldık. Panele House Of Human Kurucu ortağı Nuri Murat Avcı, Tugim YK Üyesi Murat Ünver, Kobi Danışmanı Osman Yaman, Arya Women Investmen Meltem Saral, ve Panel başkanlığını Ebru Emre’nin yaptığı konuşmalarda Mentorluk ve Koç’luk konularına değinildi. Genç Arkadaşlarımızın ilgi ile dinlediği konular son derece keyifle işlendi. Daha sonra Sinem Hanım anlatığı   Hayeller Serüvenin’ kendi hayat hikayemizin adımları sergilendi. 

Son kısımda 150 ye yakın kariyer isteğindeki gençlerimiz gelen profesyonel koçlarımıza taksim edil. Yaptığımız çalışmada kişilik profilleri testi yapılarak temel kişiliklerin tanınması sağlandı. Değer lerinin keşfi ile Kişilik ve Değerlerinin önemi vurguladık. Son kısımda ise Hedefleri ve bu hedeflerine Ne,  Nerede, Nasıl, Ne zaman, Neden sorularına Kim ile yanıt arayarak bulmaları sağlandı. 

Benim keyif aldığım en güzel nokta bu arkadaşlardan birinin Hedef’in Kulüp kurma isteği ve Kulüp Başkanlığı yapma arzusuydu. Umarım böyle temiz ve güzel ruhlu insanların bu hedeflerine ulaşmaları en kısa zamanda olur. 

 

 

Bir Cevap Yazın